VIII Всеукраїнський Етнофестиваль кулінарної майстерності
21 жовтня у Фаховому коледжі технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки в рамках тижня "Ресторатора" відбувся VIII Всеукраїнський Етнофестиваль кулінарної майстерності у вигляді онлайн-фестивалю.
Третій рік поспіль він проходив дистанційно.
Привітав учасників та членів жюрі Етнофестивалю директор Фахового коледжу технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки Станіслав Щеблюк.
У цьогорічному Етнофестивалі взяли участь сім команд із Тернополя, Івано-Франківська, Черкас, Дрогобич та Луцька.
Етнофестиваль 2022 року присвятили приготуванню різних страв та витворів із гарбуза.
Гарбуз вже кілька років не виходить із тренду і вже мало не став символом осені. Гарбуз — це величезна ягода, вага якої може сягати кількох сотень кілограмів.
Батьківщина гарбуза — Мексика, там його вживали ще 8000 років тому. З відкриттям Америки, смачний плід набув популярності й у Європі.
Всі команди мали впоратися із трьома завданнями:
1. Приготування гарячої страви з гарбузи та її подача за власною рецептурою.
2. Приготування та подача гарбузяної каші за стародавньою рецептурою.
3. Приготування композиції із елементами карвінгу з гарбузи.
Виконання завдань із приготування страв учасники проводили у своїх закладах освіти у спеціалізованих лабораторіях або на виробництві. При виконанні завдань учасниками, їх дії фільмувалися. Відео були надіслані напередодні онлайн-конкурсу разом із технологічними картками.
Головою жюрі Етнофестивалю 2022 року був директор рекреаційного комплексу « Рестпарк» Назар Гусак. Членами жюрі - шеф-кухар кафе «Околиця» - Тетяна Тарануха, шеф-кондитер фірми Презідент Готель, учасник телепроєкту Король десертів – Антон Линда.
Жюрі мало змогу переглянути та обговорити відео та технологічну документацію усіх учасників фестивалю.
Кожну команду-учасницю Етнофестивалю члени жюрі відзначили в певній номінації.
Команда «Смак» Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі відзначена грамотою за оригінальність приготування, подачі страв та своєрідність композиції.
Команда «Перлини Прикарпаття» Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу нагороджена грамотою за презентабельність приготуванні та подачі страв, оригінальність вираження національної символіки в композиції.
Команда «Характерники» Черкаського фахового коледжу харчових технологій та бізнесу отримала гратому за використання старовинних рецептів у технології приготування страв та оригінальність композиції.
Команда «Разом ми сила» ВПУ № 19 м. Дрогобич здобула грамоту за творчий підхід до приготування страв та оформлення композиції.
Команда «Смак» ДПТНЗ «Луцького ВПУ» виборола грамоту за самобутній підхід до приготування страв та особливість композиції.
Команда «Coop the best» Луцького фахового кооперативного коледжу Львівського торговельно-економічного університету отримала грамоту за своєрідність приготування та подачі страв і творчий підхід до створення композиції.
Команду «Профі» Фахового Коледжу технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки відзначили грамотою за колоритність приготування та подачі страв, складність у техніці карвінгу, патріотичність в оформленні композиції.
Вітаємо всіх учасників із перемогою! Бажаємо всім світлих надій, упевненості у завтрашньому дні, гарного настрою, миру нам на нашій Богом даній землі!
Нагороди, подяки будуть відправлені на адреси ваших навчальних закладів.