Загальна характеристика кадрового потенціалу
Провідну роль у підготовці здобувачів освіти, відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти та Стандартів фахової передвищої освіти відіграють циклові комісії, що входять до структури управління фаховим колежем.
Фаховий коледж забезпечений педагогічними працівниками, потрібними для реалізації затверджених освітньо-професійних програм відповідної спеціальності та навчальних планів. Кожний освітній компонент забезпечений педагогічними працівниками з урахуванням їх освітньої та/або професійної кваліфікації. Відповідність кваліфікації визначається спеціальністю згідно з документом про вищу освіту або науковий ступінь, або досвідом практичної роботи за відповідним фахом не менше п’яти років (крім педагогічної чи науково-педагогічної діяльності). ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки для кожної спеціальності має не менше трьох педагогічних працівників, які працюють у фаховому коледжі за основним місцем роботи, мають освітню та/або професійну кваліфікацію, яка відповідає спеціальності, що ліцензовані (або ліцензуються), з яких не менш як дві особи мають вищу педагогічну категорію.
В освітньому процесі фахового коледжу з підготовки фахівців за різними освітніми ступенями задіяна нормативна кількість викладачів (не менше 50,0 % педагогічних працівників за усіма спеціальностями, основним місцем роботи для яких є ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки). Загальна інформація про кадрове забезпечення освітньої діяльності наведена на офіційних сторінках циклових комісій. Освітній процес забезпечують спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії (50,0 %), спеціалісти першої кваліфікаційної категорії (10,0 %), спеціалісти другої кваліфікаційної категорії (7,2 %) та спеціалісти (32,8 %), у тому числі 5 докторів філософії (кандидатів наук), 12 викладачів-методистів, 16 викладачів з педагогічним званням "старший викладач".
Фаховий коледж повністю забезпечений працівниками у кількості не меншій, ніж визначено Типовими штатними нормативами закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації з урахуванням Штатного розпису ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки на 2024 рік, який затверджений Міністерством освіти і науки України. Вакансії посад педагогічних працівників фаховий коледж оголошує на офіційному сайті закладу освіти у відповідному розділі.
Якісна характеристика викладацького складу, який задіяний в освітньому процесі фахового коледжу, відповідає Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1187 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 365). У всіх викладачів наявна повна вища освіта (або професійна кваліфікація вчителя), яка відповідає освітнім компонентам, що ними викладаються. Відповідність спеціальності педагогічного працівника дисципліні визначається згідно з документами про вищу освіту (або про науковий ступінь), досвідом практичної роботи за відповідною спеціальністю не менше п’яти років та підвищенням кваліфікації тривалістю не менше 72 аудиторних годин.
Підвищення кваліфікації викладачів проводиться у закладах вищої освіти, інститутах післядипломної педагогічної освіти, а також шляхом стажування в організаціях, закладах та установах з подальшим його визнанням педагогічною радою ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки. Періодичність підвищення кваліфікації та умови його здійснення відповідають Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.2019 № 800) з урахуванням змін внесених до цього порядку постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1133.
Відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій (затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246) всі працівники фахового коледжу пройшли профілактичний медичний огляд, що відображено в їх особових медичних книжках, які зберігаються у медичному пункті фахового коледжу.