Виховна година на тему: "Першочергові дії у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів"
27 вересня для здобувачів освіти групи Т-11 було проведено виховну годину на тему: "Першочергові дії у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів". Оскільки українці живуть в умовах війни, дана тема є надзвичайно важливою.
Аналіз публікацій в українській та зарубіжній пресі свідчить про те, що питанню боротьби з тероризмом приділяється значна увага у розвинутих країнах світу. У деяких країнах завдання боротьби з тероризмом є одним з основних завдань мирного часу. Країни, у яких нехтували завчасною підготовкою до боротьби з тероризмом, були змушені навчатися цьому вже в умовах виникнення кризової ситуації.
Складність правового забезпечення боротьби з тероризмом полягає у тому, що він має велику різноманітність мотивацій, цілей та підходів. Проте у всіх випадках його прагненням є навмисне насилля або погроза таким насиллям, незважаючи ні на які закони чи моральні норми. При цьому завжди ставиться за мету викликати паніку чи посіяти страх серед населення, підірвати основи суспільного ладу або досягти політичних змін.
Ще однією особливістю є те, що у терористичних акціях усе частіше стали використовувати не зброю, а сучасну техніку цивільного призначення. Використання сучасних комунікаційних можливостей призводить до того, що практично кожна держава, незалежно від її економічного стану та політичного устрою, може стати ареною терористичних акцій.
Саме тому здобувачів освіти фахового коледжу було ознайомлено з пам'яткою про дії у разі загрози вчинення терористичних актів, яку підготувала Координаційна група антерористичного центру при управлінні СБ України у Волинській області.