
Наукові читання на тему: "Розвиток професійної освіти на Волині у міжвоєнний період"
13 травня відбулася зустріч здобувачів освіти груп Т-11 та Р-11 з співробітником науково-методичного відділу Волинського краєзнавчого музею Віктором Васильовичем Панасюком.
Тема наукових читань: "Розвиток професійної освіти на Волині у міжвоєнний період".
За умовами Ризького мирного договору 1921 р. більша частина Волині увійшла до складу відродженої Польської держави – Другої Речі Посполитої. В її межах тимчасові військово-адміністративні структури 1 березня 1921 р. були реорганізовані у Волинське воєводство з центром у Луцьку.
Чільне місце у комплексі завдань, які вимагали нагального розв’язання польською владою, посідала організація шкільництва в середовищі національних меншин. Польща взяла на себе міжнародні зобов'язання щодо охорони національно-культурних прав громадян непольської національності, які складали третину жителів країни. Ці гарантії згодом були підтверджені Конституцією 1921 року.
У Волинському воєводстві понад 70 % населення становили українці. З огляду на це проблема українського шкільництва стояла тут особливо гостро. До Першої світової війни українці Волині не мали жодної школи з рідною мовою викладання. Лише після встановлення над частиною Волинської губернії контролю з боку військ Німеччини та Австро-Угорщини українці, які служили в австрійській армії, та громадські організації з Галичини розпочали створення у краї мережі україномовних шкіл.
З приєднанням Волині до складу Другої Речі Посполитої система шкільної освіти була докорінно реорганізована. Вона стала важливою складовою асиміляційної політики польського уряду у східних воєводствах держави.