07.04.2020

Активна позиція молоді – запорука досягнення результату

1.jpg

15-17 лютого 2017 року у Києві відбувся семінар голів первинних профспілкових організацій осіб, які навчаються, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Захід відвідала і наш представник, голова ППО працівників та студентів Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки Дацюк-Василюк Г.Я.

Захід проходив у активному дусі спілкування зі спікерами та спільних обговореннях нагальних питань щодо змін в стипендіальному забезпеченні, законодавства про освіту в частині прав, гарантій і обов'язків здобувачів вищої освіти.

Лідерам профкомів студентів вдалося поставити запитання та почути на них аргументовані відповіді фахівцям із Міністерства освіти і науки України – Ірині Ісаєвій з Департаменту економіки та фінансування і Олександру Пижову з Департаменту вищої освіти. Тут дискусії точилися навколо питань нарахування стипендій, формування рейтингів для її призначення, мотивації навчання тощо.

Окремим блоком розмови стали соціальні стипендії. Інформацією про те, які категорії осіб мають на неї право, процедуру отримання соціальних стипендій, терміни подачі документів та нюансам роботи соціальних управлінь поділилася Любов Ніколаєва з Департаменту державного соціального захисту населення Міністерства праці та соціальної політики України.

Законодавчу ініціативу групи депутатів Парламенту щодо посилення гарантій стипендіального забезпечення у законопроекті №5 612 презентувала народний депутат України Ірина Констанкевич. Проект Закону про внесення змін до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» (щодо справедливої системи стипендіального забезпечення) № 5612 був зареєстрований у Верховній Раді наприкінці січня.

До роботи семінару долучилися також голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь та представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець став спікером третього дня семінару. Він поінформував не лише про заходи профільного міністерства щодо реалізації постанов Кабміну з питань стипендіального забезпечення, а й розкрив особливості економічних відносин в освіті.

Підбиваючи підсумки роботи семінару, молодь наголосила, що готова брати безпосередню участь в суспільних перетвореннях та реформуванні держави і свідома того, що від активної життєвої позиції, значною мірою залежить їх майбутнє та майбутнє країни.

Детальніше про роботу семінару можна дізнатися тут:

 https://pon.org.ua/novyny/5457-aktivna-pozicya-molod-zaporuka-dosyagnennya-rezultatu.html.
 https://pon.org.ua/novyny/5454-studentska-narada-molod-obgovoryuye-proriteti-podalshoyi-roboti.html