08.09.2022

Порядок проведення Всеукраїнського етнофестивалю кулінарного мистецтва

Мета та завдання конкурсу: підвищення професійної майстерності, розвиток фахової творчої активності здобувачів освіти, відродження давніх традицій української кухні, кулінарного мистецтва, сприяння творчому та інтелектуальному розвитку молоді, їх духовності та моральності, виховання патріотизму.

Умови та порядок проведення Етнофестивалю кулінарного мистецтва

1. Етнофестиваль кулінарного мистецтва (надалі Етнофестиваль) відбудеться 21 жовтня 2022 року о 10.00 год. в онлайн-режимі з використанням платформи Zoom.

2. До участі у Етнофестивалі запрошуються команди закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти.

3. Команда учасників Етнофестивалю складається з двох здобувачів освіти. 

4. Виконання завдань із приготування страв учасники проводять у спеціалізованих кулінарних лабораторіях закладів освіти де навчаються. При виконанні завдань учасниками, його дії фільмуються. Таке відео повинно покроково розкрити технологію приготування кожної страви, яка визначена завданням Етнофестивалю. Також відео має містити власні коментарі щодо технологій приготування страв. Відео з виконанням завдань та технологічними картками надсилається до 10 жовтня 2022 року на електронну адресу etnofestivalfktbp@gmail.com

5. Організатори Етнофестивалю, після отримання відеоматеріалу учасників, надсилають на їх електронні пошти посилання на підключення до онлайн-режиму на платформі Zoom, де учасники прокоментують власті відеоматеріали, а експерти-фахівці їх оцінять.

Завдання Етнофестивалю кулінарного мистецтва

1. Приготування гарячої страви з гарбузи та її подача за власною рецептурою.

2. Приготування та подача гарбузової каші за стародавньою рецептурою.

3. Приготування композиції із елементами карвінгу з гарбузи.

Хід виконання завдань Етнофестивалю

1. Виконання завдань Етнофестивалю розподіляється між двома членами команди наступним чином: один учасник готує гарячу страву з гарбуза, інший –гарбузову кашу, і двоє – композицію із елементами карвінгу з гарбузи.

2. Учасник команди, що виконує завдання з приготування страв повинен:
- приготувати дві порції гарячої страви з гарбузи за власною рецептурою, охарактеризувати технологічний процес приготування;  
- приготувати дві порції гарбузової каші за стародавньою рецептурою, охарактеризувати технологічний процес приготування.

3. Двоє учасників команди готують вазу-композицію із елементами карвінгу з гарбузи. Додаткові аксесуари підбираються за власною потребою самими учасниками команд.

Визначення результатів та нагородження переможців

1. Оцінювати виконання завдань будуть експерти-фахівці ресторанного бізнесу.

2. Учасники VIII Всеукраїнського етнофестивалю кулінарного мистецтва будуть відзначені в різних номінаціях.
Відзнаки будуть розіслані на електронні адреси учасників Етнофестивалю.