
Представлення проєкту на тему "Застосування логарифмів для опису реальних процесів"
Логарифм з грецької означає «логос»- відношення і «аритмос»- число. Його винахід пов’язаний з двома постатями: швейцарцем Іобстом Бюргі (1552-1632), знаним годинникарем і майстром астрономічних інструменів, і шотландцем Джоном Непером (1550-1617). Обидва автори прийшли до своїх таблиць незалежно один від одного. Вони склали таблиці так званих натуральних логарифмів. Бюргі працював над таблицями 8 років і видав їх у 1620 році під назвою «Арифметична і геометрична таблиця прогресії». Проте його таблиці не отримали широкого поширення, бо Непер видав свій «Опис дивовижної таблиці логарифмів» на 6 років раніше. Тому і визнали число е неперовим числом.
Ідея десяткових логарифмів виникла у професора лондонського коледжу Генрі Брігса (1561-1630р.) після ознайомлення з таблицями Непера. Він двічі побував у Непера, здружився з ним і в процесі спільних занять обидва розробили нову, практично зручнішу десяткову систему, засновану на порівнянні прогресії. Брігс взявся розробити велику таблицю десяткових логарифмів. Уже в 1617 р. він опублікував восьмизначні таблиці логарифмів від 1 до 103, а в 1624 році спромігся видати «Логарифмічну арифметику»,що містила чотирнадцятизначні таблиці логарифмів для чисел 1-20000 і 90000-100000. Понад три з половиною сторіччя з тих пір, як у 1614 році були опубліковані Непером перші логарифмічні таблиці, вони вірою і правдою служили астрономам і геодезистам, інженерам і морякам, скорочуючи час на обчислення і, як сказав французький вчений Лаплас (1749-1827), продовжуючи життя обчислювачам.
Під час вивчення теми "Показникова та логарифмічна функції" здобувачі освіти представили свої проєкти, в яких зупинились на прикладних аспектах.
Богдана Цихович, група ІТ12, спеціальності 126 Інформаційні системи та технології представила роботу на тему "Застосування логарифмів для опису реальних процесів". Здобувачка освіти акцентувала свою увагу на застосуванні логарифмів у комп'ютерних науках.