
Показове засідання секції "Громадянська освіта" наукового товариства здобувачів освіти на тему "Нацистські табори смерті"
18 червня відбулося показове засідання секції "Громадянська освіта" наукового товариства здобувачів освіти на тему "Нацистські табори смерті" під керівництвом викладачки історії Катерини Мирончук.
За час свого перебування при владі (1933-1945 рр.) нацисти створили на території Третього Рейху й окупованих землях 1 634 табори та їх зовнішні команди (філії). Система таборів слугувала німцям для ізоляції, знищення або використання праці ув’язнених і полонених. Через них пройшли мільйони людей різних національностей, велика частина з них загинула у газових камерах, під час медичних експериментів, нелюдських умов утримання чи виснажливої роботи. Основний контингент таборів формувався із людей, яких нацисти визнали «небажаними елементами». Під цю категорію потрапляли противники нацистської ідеології й режиму, кримінальні злочинці та євреї. Тисячі українців опинилися за колючим дротом нацистських фабрик смерті, розташованих як на українській території, так і поза її межами.
На показовому засіданні у формі круглого столу здобувачі освіти навчальних груп Т-11 та Т-12 представили свої доповіді про найвідоміші нацистські концентраційні табори:
Марія МІЩУК - Аушвіц,
Анна СИМЕНОВИЧ - Ревенсбрюк,
Єлизавета ДІДКІВСЬКА - Маутхаузен,
Антон КИСЛЕНКО розповів про Йозефа Менгеле,
Анастасія ПАРАДУХА про концтабір Майданек.
Окрім цього, вкінці засідання відбулося обговорення даної тематики. Викладачі, які прийшли на відкрите засідання теж долучилися до ведення дискусії. Були проведені паралелі з сучасністю: військовополонені в часи Другої світової війни та сучасної російсько-української.