Чотири історії кохання Лесі Українки
Волинь, 1886р. Якщо взяти тонку, як билинка, поціловану музою поетики юну дівчину з дворянського роду, додати до неї шляхтича з вищою освітою, ерудованого та свідомого - то швидше за все вийде перше кохання. Так і сталося. Лесі Українці 15. Максиму Славінському 18. Зворушливий, ніжний, інтелектуальний роман.Чому не дійшло до шлюбу? Тепер вже не знає ніхто. Але те, що Леся і Максим Славінський приятелювали до кінця життя - факт.
Київ, 1895р. Коли Лесі Українці виповнилося 24 роки, її новим захопленням став Нестор Гамбарашвілі. Нестор знімав кімнату в будинку сім'ї поетеси. Вона давала йому уроки французької мови, а він вчив її грузинському. Їхні стосунки були більш ніж дружніми. Про це говорять біографи письменниці. А також про це говорила сестра Лесі Ольга. Проте Гамбарашвілі розбив серце відомої Українки, одружившись на багатій дівчині. Про це Леся дізналася під час лікування в Ялті не від нього особисто, а з листа матері. Подейкують, що в 1957 році Нестор був на могилі Українки, впав на коліна і дуже плакав.
Ялта, 1897р. Дослідники біографії Лесі Українки запевняють, що найбільшу любов свого життя Леся зустріла під час лікування в Ялті. Це був Сергій Мержинський. Два типових інтелігента зі схожими поглядами не могли не потаваришувати. От тільки для неї це було кохання, а для нього "дружеская приязнь". Серце Мержинського належало інший, хоча у них з Лесею був палкий роман.У цей час була написана драма "Одержима".
Буковина, 1901р. У віці 36 років, за 6 років до смерті, Леся Українка таки виходить заміж за Климента Квітку, давнього друга. Перед тим, всупереч батькам, жила з ним у цивільному шлюбі. Однак сімейне життя Лесі тривало недовго. У 1913 вона померла на гірському курорті Сурамі. Поруч були чоловік і мама.Квітка після смерті Лесі надовго залишився один. У свої 33 (був молодший за Лесю на 9років) він вважав себе вже старим. Але прожив ще 40 років. Аж в 65 років він знову одружився. Його нової обраниці було всього 25 років. Піаністка Галина Кащеєва, як і Леся, померла в 42 роки. До останніх днів Квітка ревнував Лесю до Мержинського.
Таким було особисте життя великої письменниці. Її любов, розчарування, переживання мали великий вплив на творчість.На, безсумнівно, геніальну творчість!!!
Більш детально дізнатися про життєвий та творчий шлях Лесі Українки можна в бібліотеці ФКТБП. До вашої уваги представлено книжкову виставку "Ні! Я жива, я буду вічно жити!"
Є люди, як свічки, - Згорають, відходять в небуття.
Є люди, як зірки, - Горять і світять все життя.
#Бібліотека_ФКТБП_ВНУ_імені_Лесі_Українки.
Корисні посилання https://spadok.org.ua/lesya-ukrayinka/kochannya-v-zhytti-lesi-ukra-nky
Інформацію та відео презентацію підготувала завідувачка бібліотеки Тетяна Камінська. У відео презентації звучить пісня "Плющ" написана на слова Лесі Українки.